W tegorocznym spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób. Pan Andrzej Górecki Wicestarosta Powiatu Wadowickiego w swoim przemówieniu podkreślił znaczenie Święta Rodzinnej Opieki Zastępczej oraz wyraził uznanie dla osób, które decydują się pełnić funkcję rodziny zastępczej dla dzieci potrzebujących rodzinnego ciepła. Przy tej okazji zostały również złożone podziękowania wolontariuszom z Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za zaangażowanie oraz nieocenioną pomoc na rzecz dzieci przebywających w rodzinach zastępczych.

Obraz 1 - relacja z pikniku

Zaproszeni goście oraz rodziny zastępcze wraz z wychowankami zostali poczęstowani potrawami z grilla oraz słodkościami przygotowanymi przez Ciastkarnię “Kokosek” w Jaroszowicach. Atrakcjami dla dzieci były zabawy oraz instruktaż z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowane przez harcerzy Hufca Ziemi Wadowickiej. Najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać z licznych rozrywek, m.in.: malowania twarzy, brać udział w zawodach sportowych na szczudłach, w grze w twistera, gigantycznych piłkarzykach, a przede wszystkim w szaleństwach na dmuchańcach.

Obraz 2 - Relacja z pikniku

Niezwykłą niespodzianką dla dzieci okazał się przyjazd wozu strażackiego  Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, który cieszył się największym zainteresowaniem ze strony chłopców. Można było przymierzyć kask i mundur strażacki, wsiąść do wozu oraz wypróbować własne siły w polewaniu wody.

Obraz 3 - Relacja z pikniku

Obraz 4 - Relacja z pikniku

Dla rodzin zastępczych najbardziej emocjonującym momentem było rozstrzygnięcie konkursu wypieków “Domowe  Przysmaki”, w którym zostały wyróżnione cztery rodziny zastępcze, za przygotowanie przepysznych ciast.

Obraz 5 - Relacja z pikniku

Obraz 6 - Relacja z pikniku

W trakcie pikniku zostały również wręczone nagrody i dyplomy dla dziec biorących udział w konkursie  plastycznym ” W świecie marzeń”.

Obraz 7 - Relacja z pikniku

Obraz 8 - Relacja z pikniku

Obraz 9 - Relacja z pikniku

Był to sympatycznie spędzony czas, w miłej, rodzinnej atmosferze, gdzie nasze rodziny mogły lepiej się poznać, wymienić się doświadczeniami i wspólnie się bawić.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach pragnie serdecznie podziękować  darczyńcom i sponsorom za współudział w organizacji pikniku. Szczególne podziękowania składamy Zarządowi Powiatu Wadowickiego, ZPC “Skawa” Wadowice, Grupie Maspex oraz Ciastkarni “Kokosek”.