Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty w ramach Ośrodka Wsparcia i Testów (OWiT) w Krakowie finansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach programu “Centra informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością”.

Celem działalności OWiT jest zwiększanie, podtrzymywanie lub poprawianie możliwości samodzielnego funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami poprzez nieodpłatne porady i wsparcie. Ośrodek zapewnia nie tylko wypożyczanie sprzętu, urządzeń i oprogramowania, ale także wstępny instruktaż oraz porady dla członków rodzin osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

Specjaliści OWiT z zakresu pedagogiki specjalnej, surdopedagogiki, oligofrenopedagogiki, protetyki słuchu, logopedii, psychologii, alfabetu Braille’a, doradztwa zawodowego oraz rehabilitacji udzielą Państwu fachowej pomocy i wsparcia. 

Ośrodek Wsparcia i Testów znajduje się w Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych, al. Ferdinanda Focha 40 w Krakowie, adres email: owit@aktywizuj.pl, tel. 793 279 253. Powstał również drugi punkt w Centrum Rehabilitacji „Znowu w Biegu” ul. Odrzańska 13/2 w którym możliwe jest wypożyczenie sprzętu lub uzyskanie konsultacji specjalistycznej (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym)

Punkty czynne są od poniedziałku do piątku.

Więcej informacji o nas oraz katalog sprzętu znajdą Państwo na stronie internetowej OWiT  https://owit.aktywizuj.pl  FACEBOOKU oraz INSTAGRAMIE