W dniu 21 października 2021 r. w Pałacyku Sokół w Skawinie odbył się wernisaż VI  Konkursu Artystycznego im. Marii Grucy Śladami Wielkich Mistrzów, organizowanego przez Fundację Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie. Na konkurs wpłynęły 94 prace 74 uczestników z 23 ośrodków wsparcia z terenu całej Małopolski. Podczas wernisażu ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody laureatom. Jak mówi prezes Fundacji, pani Stanisława Szczepaniak: Ideą konkursu jest promowanie sztuki i wyszukiwanie talentów pośród osób z dysfunkcjami.

Tematem tegorocznej edycji był: Mistrz i Uczeń – Matejko, Wyspiański, Mehoffer, Tetmajer, Malczewski. Środowiskowy Dom Samopomocy im. św. Matki Teresy z Kalkuty reprezentowało  3 uczestników, którzy przygotowali 6 prac konkursowych. Wszyscy biorący udział w konkursie, zostali docenieni i nagrodzeni.

Praca laureata pierwszego miejsca, pana Marcin Kolasy, uczestnika ŚDS w Wadowicach, była inspirowana dziełem Stanisława Wyspiańskiego, pt.: „Portret Salomei Hankiewiczowej z córką”. Pan Kolasa otrzymał również wyróżnienie Zarządy Fundacji Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie.

Zwycięzcy oraz wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.