W sobotnie przedpołudnie,  11 czerwca 2022 r. w APILANDII w Kleczy Dolnej  odbyło się spotkanie dzieci oraz ich opiekunów, którzy wzięli udział w ogłoszonym konkursie dla rodzin zastępczych pn. „Rodzinna Gra Planszowa”. Konkurs wpisywał się w tegoroczne obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i dzieci wraz z opiekunami zastępczymi  przygotowały projekty gier planszowych, które mogą być świetną formą spędzenia czasu wolnego przez rodzinę. Spotkanie to było również okazją do wręczenia wyróżnień dzieciom, które wykonały prace plastyczne, wykorzystane przy projekcie kartki okolicznościowej.

Laureatom nagrody wręczyli  Wicestarosta Pani Beata Smolec, Sekretarz Powiatu Pani Beata Geisler  oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach Pani Barbara Pindel – Polaszek.

Była to również okazja do złożenia życzeń i podziękowań dla osób uczestniczących w spotkaniu, jak również wszystkich rodziców zastępczych z terenu powiatu wadowickiego. Uczestnicy spotkania zapoznali się z tradycjami pszczelarskimi, rolą i znaczeniem pracy pszczół dla naszego życia oraz wzięli udział w warsztatach, podczas których wykonali świece z wosku pszczelego. Interaktywna ekspozycja, pełna ciekawostek multimedialnych,  zainteresowała zarówno „małych” jak i „dużych” Gości. Przeżyciem dla Uczestników była wizyta w pasiece, gdzie po założeniu kapeluszy ochronnych wysłuchano wykładu o roślinach miododajnych, zachowaniu środków ostrożności podczas wizyty w ulu oraz codzienności pracy pszczelarzy. Miłym akcentem była degustacja miodu i pyłku pszczelego.

Serdecznie dziękujemy Uczestnikom Spotkania, Organizatorom i Sponsorom! To był bardzo miły dzień!