Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii „ADIUTARE” w Wadowicach zaprasza do udziału w nowym projekcie pn. „Nasze życie w naszych rękach” w okresie od 15 czerwca do 10 grudnia 2015 roku.

W ramach projektu oferujemy:

  1. możliwość skorzystania z bezpłatnej oferty Ośrodka Informacji dla Osób Niepełnosprawnych działającego w siedzibie PCPR w Wadowicach, ul. Mickiewicza 15. Ośrodek działa tak jak do tej pory w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 9.30do 15.30, w wtorki w godz. 10.00do 17.00. Ośrodek zapewnia możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej. Kontynuowane będą również dyżury Ośrodka w OWR w Andrychowie, ul. Metalowców 10, w każdy piątek w godz. 12.30 do 14.30.

Do skorzystania z oferty Ośrodka zapraszamy osoby niepełnosprawne z całego powiatu, ich bliskich i opiekunów, pracodawców oraz osoby, które chciałyby zatrudnić niepełnosprawnych. Nie odmówimy pomocy również innym osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Dowodem na to, iż działalność Ośrodka Informacji jest potrzebna i ważna jest fakt, iż przyczyniła się ona do wyróżnienia naszego powiatu Nagrodą Marszałka Województwa Małopolskiego „Małopolski Samorząd Równych Szans 2014” za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Kontakt do Ośrodka Informacji dla Osób Niepełnosprawnych:

tel. 33 870 90 40

adiutare.info@interia.pl

2. możliwość udziału w Grupie Wsparcia dla Rodzin osób po kryzysach psychicznych z terenu powiatu wadowickiego w okresie od czerwca do grudnia 2015 roku. Pierwsze spotkanie odbędzie się 30 czerwca (wtorek) o godz. 17.30 w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy w Wadowicach, ul. E. i K. Wojtyłów 16. Udział w Grupie Wsparcia jest bezpłatny.

Spotkania poprowadzą lekarz psychiatra Krzysztof Gil oraz psycholog Anita Franczak – Young posiadający doświadczenie pracy z osobami po kryzysach psychicznych i ich rodzinami. Uczestnicy grupy będą mieć również zagwarantowaną możliwość skorzystania z pomocy wykwalifikowanego i doświadczonego pracownika socjalnego.

 

Wszystkich chętnych do udziału w projekcie serdecznie zapraszamy. Zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia „Adiutare” odsyłamy na naszą stronę internetową http://www.adiutare.eu/

 

Projekt “Nasze życie w naszych rękach” jest realizowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych